Photo by Isravel Raj on Unsplash

תחדשו כשאתם מוכנים. לא דקה לפני.

דמיינו ספה שנכנסת למעטפה. בעצם לא צריך לדמיין, איקאה כבר המציאו את זה וחרגו מהמוסכמות בענק. אז מתי בעצם הזמן לשנות מהיסוד את האמירה השיווקית שלכם?

לא מזמן עומר מילויצקי המוכשר (איפה אתה מוצא את הדברים האלה?) פרסם אייטם שתפס אותי לא מוכנה.
ספה במעטפה. וזה באמת דבר. 
בשונה ממקרר בתיק צד, או נעלי תעופה שאנחנו עדיין מחכים להם. אגב, מי מרים את הכפפה?
"ספייס 10", הסטודיו לחדשנות של איקאה העולמית, שמו לעצמם למטרה להמציא מחדש את הספה, ועל הדרך את המושג נוחות, מאפס. בניגוד לספה הגדולה, המסורבלת, והכבדה למות, איקאה הלכו על קונספט אחר לגמרי. 

בשילוב עם טכנולוגיות AI החברה תכננה ספה זולה וקלה (10 ק"ג בלבד), שעשוייה מחומרים מתכלים – לא עוד אחת מהספות שתמצאו במזבלה המקומית שמסרבת להיעלם אחרי 50 שנות קיום.
הגימיק של הספה, או הצעת הערך הגדולה שלה לשיקולכם, היא שהספה מתקפלת לתוך מעטפה! מה שמאפשר שינוע פשוט ונוח ממקום למקום, חיסכון במקום אחסון, ו-ורסטיליות – היא יכולה בקלות לעבור מהפנים, לחוץ, לחדר, לסבתא. מה שזורם.

תראו בעצמכם:

זה מוצר מטורף, בעיקר באופן שבו הוא משקף יכולת פנומנלית של איקאה להשתחרר ממוסכמות קבועות ומגבילות, אחרי שנים (או דורות) שמכתיבים בבירור "מה זו ספה" ואיך היא "אמורה" להיראות.

אז איך משתחררים ממוסכמות? בקטע טוב?

הרי היכולת היתה שם. כבר שנים. 

ובסוף דורות של סטודנטים ורווקים נצחיים התמודדו בהצלחה עם הספה הגדולה והמסורבלת. חוץ מ- כשהם לא:

אז מה השתנה עכשיו?
הרצון לשנות. 
זה הכל, זה הסוד הגדול. 

כשמגיעים לשלב שבאמת רוצים לחדש, לצאת מהמוסכמות, לייצר אסטרטגיה יוצאת דופן, לחשוב מחוץ לקופסא, חלק קריטי בהצלחה נשען על כך שנעשה זאת עם עיניים רעננות שמפרקות את כל הנחות היסוד שבנינו לעצמנו. הטכנולוגיה, חדשנית ככל שתהיה, לא שולחת לחשיבה יצירתית וחדשנית באופן אוטומטי. עובדה שאפליקציות AI זמינות לכולנו, ועדיין אנחנו לא תולים בבית יצירות אמנות שעיצבנו במידג'רני. בינתיים, לפחות. 

מייסדת של מותג תכשיטים ותיק ומבוסס, מעוררת השראה ומרשימה בכל קנה מידה, פנתה אלינו לעשות בדיוק את זה. לייצר שפה חדשה ומבדלת שתשפר את חוויית המשתמש של הלקוחות שלה וגם תאפשר לה להתבלט בשוק הגלובלי. בשביל לעשות את זה, צריך קודם כל לדייק את סיפור המותג ואת כל מה שעומד מאחוריו, למרות שעבד מצויין עד עכשיו. אבל פתאום, זה לא מספיק. ואולי פשוט גדל התיאבון לעוד.

וגם זה בסדר. כשאנחנו בשלים לקפיצת מדרגה, זה בדיוק הזמן לבחון מלמעלה את מה שהיה עד עכשיו, להטיל ספק בכל מה מה שברור ו-ודאי ולחשוב הרבה יותר גדול.
או קטן, במקרה של איקאה.

שתפו את הפוסט:

בשביל זה אנחנו קמים בבוקר. כל בוקר. כאן מתאמים פגישת היכרות קצרה.

איך לספר סיפור טוב?

על החשיבות בסטוריטלינג לא צריך להרחיב. זו מיומנויות חשובה בכל סיטואציה שמזמנת שיחה על מי אתם ומה אתם עושים בחיים כדי לסיפור שלכם מקום, נפח ואופי ייחודי לכם. זה מצריך מכם לדעת לספר סיפור, ולהציג את עצמכם בצורה שמחמיאה לכם, שמבליטה את העיקר ועושה חשק לעוד.  יש הבדל גדול בין

קראו עוד »

ג׳וליה קולינס, (Julia Collins), מייסדת Planet FWD

אוהבים פיצה? תכירו את ג׳וליה קולינס, יזמת סדרתית בתחום המזון עם אג׳נדה חברתית בועטת שלא רק אוהבת אוכל, גם תזיז הרים לטיפול במשבר האקלים, ולא תתן לאף משבר, גם לא לקורונה, לעצור אותה. היא האישה השחורה הראשונה שהפכה את האהבה שלה לחד קרן ואם זה לא מספיק, מובילה היום סטארט

קראו עוד »

נשים ממארס, גברים ממאדים: שיווק בימי קורונה

סקר שנערך לאחרונה ע"י CNBC ופורבס מראה כי לקורונה השפעה דרמטית על הרגלי הצריכה בעיקר של בני דור המילניאלס, שנולדו בין 1981 ל- 1996. הם כבר משנים את הרגלי הצריכה שלהם בצורה דרמטית, ונערכים לקיצוצים חדים בהוצאות שלהם, יותר מאשר כל קבוצת גיל אחרת שנבחנה בסקר. 54% מדור המילניום הודו

קראו עוד »

לא מצאת את מה שחיפשת?

זה הזמן להירשם לניוזלטר שלנו
ולקבל את כל מה שמעניין בסטוריטלינג של מותגים מובילים בארץ ובעולם
אחת לשבוע ישירות לתיבת המייל, ארוז יפה יפה